TRAJ 24/1x 120-240-PL01 Mufa przejściowa

Mufy przejściowe do łączenia jedno- lub trójżyłowych kabli o izolacji z tworzyw sztucznych z kablami trójżyłowymi o izolacji papierowej na napięcie 6, 10, 15, 20 i 30 kV

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Raychem
  • szt.
  • Cena brutto: 1 291,50 zł / szt. 1 050,00 zł / szt.

SZANOWNY KLIENCIE,

Jeśli chcesz dokonać zakupu hurtowego, skontaktuj się z nami!

Wycenimy takie zamówienie indywidualnie!

bok@aciro.pl 

516-262-435

TRAJ 24/1x 120-240-PL01 Mufa przejściowa do łączenia trzech kabli 1-żyłowych o ekranowanej izolacji z tworzyw sztucznych z kablami 3-żyłowymi o rdzeniowej izolacji papierowej i wspólnej powłoce metalowej na przekroje żył 70 - 150mm2

Kable

Mufy są stosowane do łączenia kabli 3-żyłowych, ze wspólną powłoką metalową o izolacji papierowej, z 1- lub 3-żyłowymi kablami o izolacji z tworzyw sztucznych.

Budowa muf ze złączkami śrubowymi

Kabel 3-żyłowy o rdzeniowej izolacji papierowej i trzy kable 1-żyłowe o izolacji z tworzyw sztucznych Izolacja papierowa żył jest wzmacniana i osłaniana termokurczliwą rurą separującą syciwo. Ekran fabryczny kabla pokryty jest termokurczliwą rurą przewodzącą. Żółty, termotopliwy wypełniacz sterujący uszczelnia i ogranicza pole elektryczne w rozgałęzieniu żył. Syciwo kablowe jest blokowane termokurczliwą, przewodzącą głowiczką trójpalczastą, z klejem termotopliwymi i termokurczliwymi rurami ciśnieniowymi. Tym samym kabel papierowy transformowany jest na kabel tworzywowy. Na końcach rur przewodzących oraz na zakończeniu ekranów fabrycznych kabli tworzywowych nawinięty jest żółty, termotopliwy wypełniacz sterujący. Na żyłach kabli tworzywowych obkurczone są rury sterujące. Połączenie żył wykonywane jest za pomocą uniwersalnych złączek śrubowych, znajdujących się w zestawie, które owijane są termotopliwym szczeliwem sterującym. Izolację główną i jej ekran odtwarza ekranowany elastomerowy prefabrykat izolacyjny.

Powłoka metalowa, pancerz i żyły powrotne kabli tworzywowych łączone są w mufie za pomocą doszczelnianego układu plecionek i sprężyn. Powierzchnia zewnętrzna złącza owinięta jest na całej długości plecionką metalową, odtwarzającą ekran metaliczny kabli i stanowiącą dodatkowe mechaniczne zabezpieczenie mufy. Osłonę zewnętrzną stanowi termokurczliwa rura grubościenna, z klejem termotopliwym na całej powierzchni wewnętrznej oraz głowiczka rozdzielająca. Do kabli zwarstwą Al spojoną z powłoką, np: AHXAMK-W, zestaw uziemiający należy zamawiać oddzielnie.

Kabel 3-żyłowy o rdzeniowej izolacji papierowej i kabel 3-żyłowy o izolacji z tworzyw sztucznych Mufa przeznaczona jest do łączenia kabli o rdzeniowej izolacji papierowej z kablami o rdzeniowej lub ekranowanej izolacji z tworzyw sztucznych. Montaż i budowa mufy są podobne jak w przypadku mufy przeznaczonej do łączenia 3-żyłowego kabla papierowego z kablami 1-żyłowymi. Zestaw mufy zawiera dodatkowe komponenty, umożliwiające łączenie kabli o różnych konstrukcjach żył powrotnych i pancerzy.