Kod produktu: 6035
Stock number: 7000032083
Poprzedni numer magazynowy: CR180811885
MOQ (Minimalna ilość zamówienia) - 2 szt.
Opakowanie zbiorcze zawiera 80 szt.
Klasa ochrony: FFP3
Ochrona: pyły/mgły
Zakres użycia: do 20xNDS
Filtr przeciwpyłowy służy do ochrony przed szkodliwymi cząsteczkami substancji ciekłych oraz stałych, dzięki czemu nadaje się do pracy w trudnych warunkach. Filtr P3 można zastosować z półmaskami 6200 i 7500 oraz z pełnymi maskami 6800. Filtr 3M 6035 posiada obudowę wykonaną ze sztucznego tworzywa, która jest dużo bardziej wytrzymała niż standardowe. Element oczyszczający skonstruowano tak, by się nie zatykał i nie przepuszczał iskier lub wody, co skutecznie zapobiega dostaniu się kropli do materiału odpowiedzialnego za filtrację.
- zapewnia dodatkową ochronę przed ozonem do 10 × NDS i organicznymi oparami/ kwaśnymi gazami poniżej NDS
- posiada mocowanie bagnetowe, które zapewnia precyzyjne i bezpieczne połączenie z półmaskami
- filtr P3 chroni skutecznie przed cząstkami substancji ciekłych i stałych, pyłami, parą wodną i mgłą olejową.
- stabilna obudowa z tworzywa sztucznego umożliwia zastosowanie filtra w trudniejszych warunkach
- charakteryzują się trwałością - są odporne na ścieranie i zwilżanie.
- filtry przeciwpyłowe mają większa powierzchnię niż filtry standardowe, co pozwala na wydłużenie okresu ich użytkowania w przypadku niektórych aplikacji.
Filtry przeciwpyłowe to niezbędny element ochrony dróg oddechowych każdego pracownika, mającego styczność z dużym stężeniem substancji szkodliwych w powietrzu, które mogą powodować ryzyko poparzenia lub przemarznięcia górnych dróg oddechowych, a w efekcie niedotlenienia.
Prace z azbestem/pyłami rakotwórczymi – filtr P3 to niezbędny element ochrony dróg oddechowych osób, które zajmują się zabezpieczaniem lub usuwaniem wyrobów i materiałów zawierających azbest. Najbardziej niebezpieczny jest pył azbestu w postaci mikroskopijnych włókien, które dostają się do płuc wraz z wdychanym powietrzem. Zalegające w płucach włókna azbestu mogą być przyczyną raka płuc.
Spawanie i lutowanie – spawanie materiałów poddanych obróbce powierzchniowej może spowodować uwolnienie wielu niebezpiecznych zanieczyszczeń. Podczas spawania dochodzi do znacznej emisji pyłów, dlatego konieczne jest zastosowanie filtrów przeciwpyłowych chroniących drogi oddechowe.
Hutnictwo żelaza i stali - dymy wydostające się ze stali zawierają, m.in.: tlenki żelaza, które mogą wywołać pylicę żelazową.
Pozostałe obszary zastosowań:
- Budownictwo
- Procesy chemiczne
- Budowa/naprawa statków
- Produkcja Baterii