RSTI-5654-CEE01 Ekranowana głowica kątowa

RSTI – Ekranowana głowica kątowa do rozdzielnic gazowych, wyposażonych w przepusty typu C (400/630A) Napięcia: 15, 20 kV
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Raychem
  • szt.
  • Cena brutto: 1 527,66 zł / szt. 1 242,00 zł / szt.

RSTI-5654 Głowica kątowa na kabel o przekroju żył 95 - 240mm2

Ekranowane głowice kątowe Raychem służą do przyłączania 1-żyłowych kabli o izolacji z tworzyw sztucznych do izolatorów przepustowych typu C (wg EN 50181) w rozdzielnicach gazowych. Głowice produkowane są na napięcia Um do 42 kV. Połączenie może być wykonane jako kątowe – również dla 2 lub 3 kabli równoległych w torze. Taka konfiguracja wymaga odpowiedniego mocowania kabli w celce. Konfiguracja podwójna lub potrójna może być stosowana do przepustów o obciążalności 1250 A, jeżeli obciążenie każdego z RSTI nie przekroczy 630 A.

Głowice wykonane są z modyfikowanego kauczuku silikonowego. Korpusy są osłonięte grubą warstwą spojonej mieszanki przewodzącej, połączonej zuziemieniem. Głowice mogą być stosowane jako wnętrzowe i napowietrzne. Próba napięciowa powłok kabli może być wykonywana bez demontażu głowic.

Konstrukcja, materiały i zastosowanie śrubowej końcówki kablowej Raychem prowadzi do uniwersalności zastosowań jednego zestawu do wielu typowymiarów kabli.

Gabaryty głowic zostały wybrane również pod kątem najmniejszej przestrzeni zajmowanej w celce rozdzielnicy. Połączenie podwójne jest możliwe w standardowym rozwiązaniu większości spotykanych celek.

Głowica RSTI jest wyposażona w pojemnościowy dzielnik napięcia zwyprowadzeniem do wskaźnika. Zewnętrzna elektroda jest zabezpieczana osłoną przewodzącą.

RSTI spełniają wymagania zawarte w CENELEC HD 629.1S1, wprowadzone w normach krajowych takich jak BS i VDE.