3M 785C Dysk fibrowy (125mm P36)

Producent: 3M
szt.
Cena brutto: 5,90 zł / szt. 4,80 zł / szt.

Dysk 785C o granulacji P36 i średnicy 125 mm

Kod produktu: 785C
Stock number: FN520001069

MOQ (Minimalna ilość zamowienia) - 100 szt.
Granulacja: P36
Średnica: 125 mm 

Przykładowe zastosowania: 
- Obróbka stali i metalu

Dysk 785C 3M nadaje się idealnie do szlifowania oraz usuwania spoin. Wykorzystany do jego produkcji został minerał Cubitron - nasyp z ceramicznego tlenku glinu, na podkładzie z twardej fibry ze specjalnym dodatkiem chłodzącym. Dzięki temu produkt jest trwały oraz ostry przez dłuższy czas. Generowane podczas pracy ciepło, zawsze pozostaje pod kontrolą. Dysk fibrowy 3m 785C znajduje zastosowanie w obróbce stali oraz metalu. Narzędzie doskonale sprawdza się w szlifierkach kątowych o różnej mocy.

Tajemnica ziaren Cubitron

To właśnie zastosowanie tego rodzaju ziaren gwarantuje wysoką precyzję i wydajność pracy przy użyciu dysków fibrowych 3M. Ziarna Cubitron posiadają regularny, trójkątny kształt. Zostało one skierowane wierzchołkiem do góry przy użyciu pola elektrostatycznego. Efektem tego rozwiązania jest samoostrzące się ziarno, które w czasie ścierania tworzy ostre krawędzie. Takie rozwiązanie powoduje, że obrabiany materiał zbytnio się nie nagrzewa, co obniża ryzyko uszkodzenia go, a także wydłuża żywotność dysków.

Jakie efekty uzyskujemy dzięki dyskom fibrowym 3M 785C?

Zastosowanie technologii ziaren Cubitron skraca czas pracy nawet o jedną trzecią. Oznacza to znacznie większą wydajność. Dla zakładów zajmujących się obróbką metali używanie dysków 3M 785C jest zatem sposobem na podniesienie efektywności pracy, a co za tym idzie – zwiększenie zysków oraz oszczędności. Dyski 3M 785C zużywają się bowiem znacznie wolniej, co generuje również mniej odpadów. Brak konieczności wkładania dużej siły gwarantuje operatorom większy komfort i mniejsze zmęczenie.