Uwaga! Ze względy na sytuację związaną z koronawirusem niestety, ale dostawy sprzętu do ochrony dróg oddechowych, gogli oraz kombinezonów zostały tymczasowo wstrzymane.


Kurierzy obecnie nie przyjmują gótowki, dlatego opcja dostawy - za pobraniem, jest tymczasowo niedostępna.

Chemsplash Pro 4 Kombinezon ochronny

Producent: Chemsplash
  • Rozmiar

Kombinezon ochronny jednorazowy

Chemsplash Pro+4
Klasa III
typ 4/5/6

Produkt obecnie niedostępny.

Kombinezon ochronny Chemsplash Pro+4 został wyprodukowany z laminowanego mikroporowatego materiału kategorii III, klasy 4B,5B,6B. Wszystkie szwy zostały przykryte taśmą celem osiągnięcia lepszej bariery przed przenikaniem cieczy i cząsteczek.

Materiał kombinezonu Chemsplash Pro +4 jest zarówno antystatyczny (wg EN 1149-5: 2008) jaki i odporny na działanie drobnoustrojów  (EN 14126, Klasa 6) dając najwyższe zabezpieczenie przed infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi. Ubiór ten jest idealnym rozwiązaniem dla producentów farmaceutycznych, producentów półprzewodników, do zastosowań w pomieszczeniach sterylnych oraz do przeprowadzania kontroli zanieczyszczeń mikrobiologicznych.

Kombinezon ochronny jednorazowy - cechy:

  • Laminowany materiał mikroporowaty o gęstości 65 g/m2 - charakteryzuje się lekkością i wytrzymałością, a jednocześnie zapewnia wygodę i bezpieczeństwo. 
  • Szwy całkowicie zaklejone taśmą - dzięki temu rozwiązaniu kombinezon ochronny pozostaje szczelny i nie przepuszcza pyłów, cieczy i innych szkodliwych czynników.
  • Kaptur zszyty z 3 części - zapewnia dodatkową ochronę części twarzy.
  • Elastycznie wykończony kaptur, plecy, nogawki i mankiety - zapewniają komfort i wygodę, a także stabilne utrzymywanie się kombinezonu przy ciele poprawiając bezpieczeństwo pracy.
  • Pętla na kciuk – stabilizuje nadgarstek i wzmacnia kontrolę dłoni nad trzymanymi przedmiotami.
  • Dwukierunkowy zamek błyskawiczny z zakładką - łatwość zakładania i zdejmowania kombinezonu jednorazowego jest bardzo istotna ze względu na konieczność jego szybkiej utylizacji.
  • Niskopylący - z kombinezonu nie przedostają się do powietrzu drobinki pyłu lub materiału.
  • Antystatyczny - zapobiega przekazywaniu ładunku elektrycznego, co jest szczególnie istotne, gdy w miejscu pracy istnieje ryzyko zapłonu stężonych w powietrzu gazów lub suchych, łatwopalnych materiałów.

Kombinezon ochronny jednorazowy - zastosowanie:

Rolnictwo i hodowla - w tych branżach może dochodzić do różnych zakażeń związanych z drobnoustrojami lub innymi mikroorganizmami. W celach dezynfekcyjnych lub w badaniach konieczne może okazać użycie kombinezonu ochronnego.
Malowanie natryskowe - drobinki farby rozchodzą się nie tylko w kierunku malowanych powierzchni, ale również osadzają się na twarzy, skórze i ubraniach. 
Drukarnie - niektóre elementy nadruków mogą mieć dużą powierzchnię, które przed wypaleniem są narażone na osadzenie się pyłów. Sterylny kombinezon jednorazowy pozwala ograniczy ich ilość.
Przemysł farmaceutyczny - to branża wymagająca szczególnej sterylności. Zastosowanie kombinezonu ochronnego jest koniecznością.
Produkcja wyrobów z włókna szklanego - podczas produkcji tego typu artykułów używa się wiele środków chemicznych, szkodliwych dla zdrowia (aceton, sole kobaltu, dwuetyloanilina).
Górnictwo - to sektor, w którym pracownicy są permanentnie narażeni na działanie szkodliwych pyłów.
Budowa łodzi i statków

Rozmiar

Wzrost

Obwód klatki piersiowej

S

165-172

80-92

M

167-176

92-100

L

174-181

100-108

XL

179-187

108-115

XXL

186-194

115-124

XXXL

193-201

124-128